Znajdziesz nas

Fortepian Calisia

Na zdjęciach prezentujemy korpus fortepianu CALISIA, przy którym pracują doświadczeni stolarze, niegdyś pracownicy fabryki. 
wiecej...

Fortepian JANTAR KALISZ


Nowy fortepian od długości 188 cm, zbudowany od podstaw w naszej firmie, na bazie ramy żeliwnej znanej wiedeńskiej wytwórni "Joseph Brodmann". Wieloletnia praktyka i kontakty z wieloma zagranicznymi firmami pozwoliły mi zgromadzić wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonania tego instrumentu. Podążając za współczesnymi trendami i rozwiązaniami konstrukcyjnymi w dziedzinie budowy fortepianów, pokusiłem się o zastosowanie tzw. kapodastrów oraz rezonatora szkieletu w celu uzyskania jeszcze lepszego dźwięku. Instrument posiada piękne brzmienie w całej swojej skali. W produkcji użyłem naturalnego drewna, które dodatkowo wzmacnia i przenosi wibrację strun. Pozostałe materiały i części zakupiłem u renomowanych producentów z Niemiec:

- mechanika firmy RENNER
- płyta rezonansowa firmy STRUNZ
- klawiatura firmy KLUGE
- struny stalowe od RÖSLAU , a basowe od HELLER'a
- kołki stroikowe firmy BIENE
- lakier poliestrowy firmy BASF
- strojnica z kanadyjskiego klonu BOLDUC

Obudowa fortepianu została zaokleinowana fornirem palisandrowym z intarsjami, pokryta wysokopołyskowym poliestrowym lakierem. Dodatkowo wykonałem regulowaną ławeczkę z nogami podobnymi do nóg fortepianowych oraz siedziskiem z naturalnej skóry.

Do tej pory powstały tylko dwa egzemplarze tego fortepianu. Jeden z nich z obudową w czarnym poliestrze w połysku został już sprzedany, natomiast ten oferowany na sprzedaż z intarsjowaną, palisandrową obudową jest jedynym egzemplarzem na świecie.

Niedawno instrument ten eksponowałem na wystawie instrumentów muzycznych w ramach pierwszej edycji Ogólnopolskich Targów Muzycznych "MusiKALia", które odbyły się w Kaliszu w dniach 12-13 września 2014. Był to jedyny fortepian pośród wielu prezentowanych z tak ciekawą, charakterystyczną obudową o pięknej bogatej formie, przez co zwrócił na siebie uwagę zwiedzających. Otrzymałem także pochlebne opinie zawodowych pianistów, grających na tym fortepianie, którzy określali jego dźwięk jako: delikatny, subtelny, donośny, długowybrzmiewający , wyrównany w całej skali, od dyskantu, aż po bas. Mechanika sprawna technicznie oraz zrównoważona waga klawiszy porównywalna do fortepianów najlepszych światowych marek.

Fortepian nazwałem "JANTAR KALISZ" ze względu na ciekawą historię miasta z którego pochodzę - Kalisza, które w dawnych czasach było ważnym ośrodkiem na trasie Szlaku Bursztynowego.

Na fortepian udzielam 10-letniej gwarancji. Dostarczę fortepian na wskazany adres, po ustaleniu warunków transportu.

wiecej...
Oferta
Kontakt

NAPRAWA, SPRZEDAŻ PIANIN 
I FORTEPIANÓW
SYLWESTER KOWALCZYK
Piotrów 174
62-812 Piotrów
gm. Blizanów
woj. wielkopolskie
mob: (+48) 602 639 047   602 465 086
e-mail: kowalczykpiano@wp.pl
NIP 618-159-70-50
REGON 003345745