Znajdziesz nas

Fortepian JANTAR KALISZ


Nowy fortepian od długości 188 cm, zbudowany od podstaw w naszej firmie, na bazie ramy żeliwnej znanej wiedeńskiej wytwórni "Joseph Brodmann". Wieloletnia praktyka i kontakty z wieloma zagranicznymi firmami pozwoliły mi zgromadzić wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonania tego instrumentu. Podążając za współczesnymi trendami i rozwiązaniami konstrukcyjnymi w dziedzinie budowy fortepianów, pokusiłem się o zastosowanie tzw. kapodastrów oraz rezonatora szkieletu w celu uzyskania jeszcze lepszego dźwięku. Instrument posiada piękne brzmienie w całej swojej skali. W produkcji użyłem naturalnego drewna, które dodatkowo wzmacnia i przenosi wibrację strun. Pozostałe materiały i części zakupiłem u renomowanych producentów z Niemiec:

- mechanika firmy RENNER
- płyta rezonansowa firmy STRUNZ
- klawiatura firmy KLUGE
- struny stalowe od RÖSLAU , a basowe od HELLER'a
- kołki stroikowe firmy BIENE
- lakier poliestrowy firmy BASF
- strojnica z kanadyjskiego klonu BOLDUC

Obudowa fortepianu została zaokleinowana fornirem palisandrowym z intarsjami, pokryta wysokopołyskowym poliestrowym lakierem. Dodatkowo wykonałem regulowaną ławeczkę z nogami podobnymi do nóg fortepianowych oraz siedziskiem z naturalnej skóry.

Do tej pory powstały tylko dwa egzemplarze tego fortepianu. Jeden z nich z obudową w czarnym poliestrze w połysku został już sprzedany, natomiast ten oferowany na sprzedaż z intarsjowaną, palisandrową obudową jest jedynym egzemplarzem na świecie.

Niedawno instrument ten eksponowałem na wystawie instrumentów muzycznych w ramach pierwszej edycji Ogólnopolskich Targów Muzycznych "MusiKALia", które odbyły się w Kaliszu w dniach 12-13 września 2014. Był to jedyny fortepian pośród wielu prezentowanych z tak ciekawą, charakterystyczną obudową o pięknej bogatej formie, przez co zwrócił na siebie uwagę zwiedzających. Otrzymałem także pochlebne opinie zawodowych pianistów, grających na tym fortepianie, którzy określali jego dźwięk jako: delikatny, subtelny, donośny, długowybrzmiewający , wyrównany w całej skali, od dyskantu, aż po bas. Mechanika sprawna technicznie oraz zrównoważona waga klawiszy porównywalna do fortepianów najlepszych światowych marek.

Fortepian nazwałem "JANTAR KALISZ" ze względu na ciekawą historię miasta z którego pochodzę - Kalisza, które w dawnych czasach było ważnym ośrodkiem na trasie Szlaku Bursztynowego.

Na fortepian udzielam 10-letniej gwarancji. Dostarczę fortepian na wskazany adres, po ustaleniu warunków transportu.

< powrót
Oferta
Kontakt

NAPRAWA, SPRZEDAŻ PIANIN 
I FORTEPIANÓW
SYLWESTER KOWALCZYK
Piotrów 174
62-812 Piotrów
gm. Blizanów
woj. wielkopolskie
mob: (+48) 602 639 047   602 465 086
e-mail: kowalczykpiano@wp.pl
NIP 618-159-70-50
REGON 003345745