Znajdziesz nas

Nazywam się Sylwester Kowalczyk. Jestem absolwentem Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Moim wykładowcą z przedmiotów zawodowych i konstrukcji pianin i fortepianów był znakomity budowniczy fortepianów Gustaw Fibigier i jednocześnie założyciel Fabryki Fortepianów i Pianin "CALISIA". (przed nacjonalizacją Arnold Fibigier) 

W tejże fabryce w roku 1978 rozpocząłem pracę zawodową, zaczynając od stanowiska konstruktora, poprzez szefa kontroli jakości, głównego technologa, aż do szefa produkcji. Długie lata pracy pozwoliły mi poznać dogłębnie wiedzę i tajniki budowy instrumentów.

Kontakty z takimi firmami jak C.Bechstein, BlüthnerPetrof, Seiler, dodatkowo ugruntowały i poszerzyły zdobyte doświadczenie.


Posiadam uprawnienia rzeczoznawcy i biegłego sądowego w dziedzinie budowy fortepianów i pianin. Przez wiele lat prowadziłem zajęcia z przedmiotów zawodowych w Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu.

Sylwester Kowalczyk nadanie tytułu biegłeg sądowego   Dokument z dnia 10 grudnia 2010 roku wydany przez wiceprezesa Sądu Okręgowego w Kaliszu, ustanawiający Sylwestra Kowalczyka biegłym sądowym w dziedzinie budowy pianin i fortepianów.Łukasz przy korekcie mechanizmu   Swoją pasją do fortepianów zaraziłem mojego syna, Łukasza, który poszedł w moje ślady i również ukończył TBF w Kaliszu w roku 2003. Od tego czasu pracuje ze mną. W firmie zajmuje się korektą i przygotowaniem mechanizmów.


Ponieważ do momentu ostatecznego zamknięcia fabryki CALISIA pracowałem w niej, całe moje ówczesne życie, w grudniu 2012 roku zostałem zaproszony do Chin w charakterze doradcy technicznego na jubileusz firmy Xinghai Piano Group, która obecnie produkuje instrumenty marki CALISIA. Uczestniczyłem w uroczystej gali z okazji 50 rocznicy powstania firmy, z udziałem ponad 2,000 osób. Oto kilka zdjęć z pobytu.


LINKI

- Pianina marki Calisia produkowane przez Xinghai Piano Group
Oferta
Kontakt

NAPRAWA, SPRZEDAŻ PIANIN 
I FORTEPIANÓW
SYLWESTER KOWALCZYK
Piotrów 174
62-812 Piotrów
gm. Blizanów
woj. wielkopolskie
mob: (+48) 602 639 047   602 465 086
e-mail: kowalczykpiano@wp.pl
NIP 618-159-70-50
REGON 003345745